Graanulid päevalille kestadest

Graanulid päevalille kestad on valmistatud päevalille seemnete jääkidest, mida saavutatakse protsessi käigus, kus eraldatakse seemne tuumad päevalilleõli tootmisel. Granuleerimine toimub suure rõhu all, lisamata keemilisi lisandeid.

Valmistatud graanulid päevalille kestadest on hea alternatiiv puidugraanulitele. Kõige tihedamini kasutatakse põletamiseks voolutarbivate biomassi ja tööstuslikes katlamajades. Erinevalt puidugraanulitest (1% tuhka) neil on suurenenud tuhasus – umbes 2-3%. Kuid tänu soodsa hinnale, pelletid valmistatud päevalille kestadest üha tihedamini kasutatakse koos puidugraanulitega põletamisel või süsiga, et saada parima hinna ja kvaliteedi suhe iga GJ energiat.

Valmis graanulid päevalille kestadest – keskkonna sõbralik kütus. Nende põletamisel eraldub väike kogus CO2, mis on võrreldav loomulikule lagunemisele.

Meie ettevõtte pakub antud graanuleid, mis on valmistatud päevalille terakestest kolmele piirkonnale: Läänemere, Musta mere ja Vahemere. Rohkem teavet saab saates taotluse meie e-maili peale.